Hikaye&Kıssa
30 Aralık 2016 ( 1774 izlenme )
Reklamlar

Eğitim mi önemli karakter mi ?

Padişah vezire sormuş: 
-Eğitim mi önemli karakter mi?
Vezir düşünmeden cevap vermiş:
-Karakter padişahım.
Padişah memleketin her yerine tellallar çağırtmış.
-Duyduk duymadık demeyin en iyi hayvan eğiticisine yüz kese altın. En iyi hayvan eğiticisi padişahın huzuruna çıkarılmış. padişah hayvan eğiticisine sormuş:
-Bir kediye tepsiyle servis yapmayı ne kadar zamanda öğretebilirsin?
-Altı ayda öğretirim padişahım.
Altı ay dolmuş, huzura alınmış. padişah:
-Öğrettin mi?
-Öğrettim padişahım.
Saray erkanı toplanmış, kedi elinde tepsi servis yapmaya başlamış, tam vezirin önüne gelmiş; padişah yine vezire sormuş:
Vezir! demiş. "Eğitim mi önemlidir Karakter mi"?
Vezir padişahın sorusuna cevap vermeden önce cebinde hazır tuttuğu fareyi yere bırakmış. kedi tepsiyi attığı gibi farenin peşinde koşmaya başlamış. tabi altı aylık eğitimde boşa gitmiş.
Vezir cevap vermiş.
Karakter padişahım. Önüne bir fare düştüğünde, eline bir fırsat geçtiğinde, çıkarı için vatanını satmaktan,halkını harcamaktan tereddüt etmeyecek yüksek eğitimli kedilerden, Rabbimiz bizi muhafaza kılsın.

Facebook ; Tıklanma Rekoru Kıranlar Sayfası olarak bunun gibi diğer yüklediğimiz hikayelerin ana sayfanıza gelmesini istiyorsanız aşağıdaki BEĞEN yazısını tıklayınız Hikayelerimiz sizinde ekranınıza düşsün. Teşekkürler...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kul Hakkı Pitbulllar Yanlış Hayvana Çattı Allah' kün fe yekun 'der.'Ol' der ve olur. 12 Foto ile Allahın yaratma sanatı Dört Çocukla Baş Eden Anne